Kometyki naturalne - w czym tkwi ich przewaga?

Coraz częściej możemy spotkać w sklepach kosmetyki naturalne, które składają się wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego. Czy są one faktycznie lepsze dla naszej skóry i włosów? Czy warto płacić więcej za mydło, szampon czy balsam do ciała?


kosmetyki naturalne
Twórca: barrabarra
Źródło: http://www.sxc.hu
mydło naturalne
Naturalne, czyli zdrowe


Kosmetyki produkowane przez wielkie koncerny oparte są w dużej mierze o substancje chemiczne powstające w sposób sztuczny, to znaczy w laboratoriach pod wpływem reakcji chemicznych. Nie konieczne są one zdrowe i korzystne dla naszej skóry. Mogą wręcz uczulać czy podrażniać, nawet jeśli są oznaczone jako hipoalergiczne. Natomiast np. mydło naturalne Orqanique produkowane jest według tradycyjnej receptury ze składników roślinnych - wyciągów z roślin, owoców. Dobrej jakości mydła nie tylko pielęgnują naszą skórę, ale mogą także pomóc nam w wielu dolegliwościach, w tym zmniejszając suchą skórę, podrażnienia i pęknięcia. Są delikatne i zgodne z pH skóry.


Piękno tkwi w naturze


Często kosmetyki naturalne kojarzą nam się z brzydko pachnącymi, ziołowymi specyfikami, które nie prezentują się zbyt elegancko. Dlatego zamiast po nie, sięgamy po kosmetyki wyprodukowane w wielkich koncernach. Jednak mydło naturalne może mieć ładny, delikatny, owocowy czy kwiatowy zapach, który ukoi nasze zmysły. Dodatkowo takie mydło nie zalega na skórze, powodując brak dostępu powietrza do jej głębszych warstw. Stosując naturalne mydła, mamy pewność, że skóra oddycha i jest nawilżona.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.