Piękno w zgodzie z natura

Nadeszła nowe era kosmetyków czy może powracamy do dawnego postrzegania świata jako miejsca natury?

Nie da się ukryć faktu, że coraz więcej z nas przykłada uwagę do tego, jakich kosmetyków używa na co dzień. Jeszcze kilka lat temu zjawisko to wcale nie było czymś oczywistym. Okazuje się, że większość ludzi po prostu ślepo podążała za reklamami i nigdy nie zastanawiała się nad tym, co kryje się w rozmaitych słoiczkach i tubkach, w których to spoczywały kremy, maści, olejki, szampony, balsamy, odżywki i setki innych specyfików, których nie sposób zliczyć.


Dziś dzieje się zupełnie coś innego i na pewno każda z nas odwiedzając drogerie zauważyła nieraz osoby stojące z jakąś tubką w ręku i czytające jej skład. Baczna
zdrowa cera
Twórca: Fotolia
Źródło: Fotolia
obserwacja tego, co zawiera w sobie dane mazidło, jest konieczna do tego, by rozsądnie kupować, a więc z pełną świadomością stosować tylko te specyfiki, które rzeczywiście służą naszemu zdrowiu.

Nie dajmy się zwodzić licznym reklamom, które mówią nam o tym, że dany kosmetyk jest naturalny. Jeśli prawdziwe chcemy mieć pewność, że stosujemy tylko to, co dobre dla nas samych, co nie zaszkodzi naszemu zdrowiu, nie podrażni skóry, nie wywoła reakcji alergicznych, to po prostu zacznijmy czytać etykiety. Kosmetyki ekologiczne posiadają bardzo krótką listę sadników i na pierwszy rzut oka właśnie tym różnią się o całej reszty mazideł oferowanych nam w różnych drogeriach. Warto zatem przystanąć przy półce np. z kremami po to, by przyjrzeć się ich właściwościom, a przede wszystkim temu, z czego są one zrobione. Jeśli zawierają silikon czy setki innych substancji od razu je odłóżmy na miejsce. Chyba nie chcemy smarować się czymś, co nie jest zdrowe dla naszej skóry? Z pewnością na stare lata nie pożałujemy takiej postawy i zaczniemy doceniać fakt, że tak mocno dbaliśmy o siebie. Kosmetyki ekologiczne są droższe od tych popularnych, jednak naprawdę warto wydać swoje pieniądze na dobrej jakości produkty! To się po prostu opłaca.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.